Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 1184  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

 

 

03 август 2013 Голем спектакуларен концерт на Жељко Јоксимовиќ на Градски Стадион Билјанини Извори

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 10 Jun 2013
Вести >>


Жељко Јоксимовиќ на голем спектакуларен концерт. Охрид - 3 Август Сабота - Стадион Билјанини Извори. Една од најголемите Балкански ѕвезди доаѓа во полн состав заедно со неговиот Тексас бенд.

На концертот кој ке трае повеке од два ипол часа, ке се отпеат најголемите хитови како Љубави, Није љубав ствар, Лане моје, Девојка, Либеро, Дрска жено плава, Вретено и многу многу други.

Ј.П. Билјанини Извори - Охрид ги поканува сите граѓани да присуствуваат на овој настан.

Последна промена: 10 Jun 2013 во 9:55 AM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28