Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 809  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

Балканско првенство во џудо за кадети и јуниори

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 16 May 2013
Вести >>

Балканско првенство во џудо за кадети и јуниори

Ј.П. ''Билјанини Извори'' - Охрид ја известува јавноста дека на 18.05.2013 година, сабота со свечено отварање во 16:00 часот започнува Балканско првенство во џудо за кадети и јуниори - Охрид 2013 година.

 

Борбите во категорија - Кадети ќе се одржат на 18.05.2013 година со почеток во 10:00 часот, а во категорија јуниори ќе се одржи на 19.05.2013 година со почеток во 10:00 часот, во спортска сала'' Билјанини Извори''.

 

Ј.П. ''Билјанини Извори'' ги поканува сите граѓани и љубители на спортот да присуствуваат на овој настан.

Влезот е слободен.

 

Последна промена: 16 May 2013 во 2:41 PM

Назад
 

Јули 2017
ПВСЧПСН
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31