Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 959  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

Градоначалникот Бакрачески при посета на Ј.П. Билјанини Извори најави изградба на современ спортски центар

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 12 Jun 2013
Вести >>

Градоначалникот Никола Бакрачески денес беше во посета на Ј.П. Билјанини Извори. Бакрачески најави изградба на современ спортски центар кој ќе се состои од отворен и затворен базен, тениски игралишта, игралишта за фудбал и тенис, вештачки терени со трева  и еден лизгачки терен за зимски спортови.

Бакрачески му го презентираше нацрт планот на в.д. Директорот Иванчо Цветкоски и најави дека местото ќе му служи на спортот и спортистите.

Последна промена: 12 Jun 2013 во 5:03 PM

Назад
 

Јули 2017
ПВСЧПСН
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31