Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 907  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

 

 

Ј.П. Билјанини Извори Охрид започна со проектот ''Ј.П. БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ ЗА ДЕЦАТА''.

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 23 Jul 2013
Вести >>

Ј.П. Билјанини Извори како претпријатие од јавен интерес во текот на летниот период  ќе реализира проекти за анимација на сите граѓани без разлика на возрасната граница со посебен акцент на најмладата популација.


Проектот  ‘’ Ј.П. Билјанини Извори за децата’’ опфаќа детски фестивали кои ќе се одржуваат на Градскиот базен ‘’Атина Бојаџи’’, ноќно кино,куклен театар, детско караоке, пливачки митинг, како и друштвени игри за сите возрасни групи.

 

Прв настан од овој проект беше детската забава со Супер Sвезда која се оддржа на Градскиот базен Атина Бојаџи.

 

 

Последна промена: 23 Jul 2013 во 4:06 PM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28