Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 875  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

 

 

Летен турнир во кошарка 2013 година

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 01 Jun 2013
Вести >>

Денес, 01.06.2013 година (сабота) со почеток во 13,00 часот во спортската сала ‘’Билјанини Извори’’ се одржа летен турнир во кошарка 2013 година.
Турнирот е во организација на КК. Колибри - Oхрид во соработка со Ј.П. ‘’Билјанини Извори’’ - Охрид, а под покровителство на Локална самоуправа Охрид.
На Турнирот зедоа учество околу 150 деца од Охрид, Кичево, Кавадарци и Струга.


На настанот, во име на градоначалникот на град Охрид Д-р. Никола Бакрачески се обрати в.д. Директорот на Ј.П. Билјанини Извори – Охрид Иванчо Цветкоски. Цветкоски нагласи дека денешниот настан е дел од стратегијата на јавното претпријатие за развој на спортот, пред се развој на спортот на младите.


Настанот е со тенденција да прерасне во традиција.

Последна промена: 01 Jun 2013 во 8:30 PM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28