Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 1060  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

 

 

Свечено пуштен во употреба Градскиот базен ''Атина Бојаџи''

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 08 Jul 2013
Вести >>

Денес свечено беше отворен Градскиот базен ''Атина Бојаџи''.Градоначалникот на Охрид, Никола Бакрачески го пушти во употреба охридскиот базен. На базенот како и секоја година ќе партипицираат пливачки школи кои ќе треба да создадат пливачи кои ќе носат врвни резултати во Охрид.

На свеченото отворање на базен покрај големиот број посетители присуствуваа и советниците на Град Охрид.

Оваа година базенот нуди нови забавни содржини, детско катче,терен за бадминтон, пинг понг, ноќно кино, аква аеробик, аеробик.

 

Последна промена: 08 Jul 2013 во 12:51 PM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28