Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 988  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 2 корисници

Пријатели

 

 

 

Успешно заврши тренерската Кошаркарска Клиника во СРЦ Билјанини Извори

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 16 Jun 2013
Вести >>
„Тренерската клиника“ која се одржуваше викендов во Охрид заврши успешно. На „клиниката“ присуствуваа 83 тренери од Македонија и седум од другите земји. Презентери беа Димитрис Итудис, Антон Крумп и европската тренерска легенда Жељко Обрадовиќ.
Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ организацијата на „Тренерската клиника“ ја додаде во својата богата агенда. 

Директорот на Ј.П. „Билјанини Извори“, Иван Цветкоски на гостите на „клиниката“ им додели награди во знак на благодарност и почеток на нова соработка.

 

Последна промена: 16 Jun 2013 во 5:56 PM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28