Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 994  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 1 корисник

Пријатели

 

 

 

Во Спортскиот Центар ''Билјанини Извори'' се одржа ''Грасрут'' настан

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 23 May 2013
Вести >>

На 23.05.2013 година со почеток во 11,00 часот во спортската сала Билјанини Извори се одржа Грасрут настан на кој учество зедоа околу 120 деца од Охридскиот регион. Грасрут настанот опфаќа аматерски фудбал и е под покровителство на UEFA. Овој настан се одржува веднаш пред почетокот на Лига на Шампиони во фудбал на ист ден низ цела Европа. Охрид за прв пат оваа година беше домаќин на овој настан.


Грасрут настанот е под покровителство на ФФМ, а во соработка и со целосна поддршка на Општина Охрид. На настанот се обрати Секретарот на Општина Охрид, Димитар Спасески.

 

Последна промена: 23 May 2013 во 2:35 PM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28