Unofficial translation by Google:
Колку пати е видена оваа страна:
Вкупно: 859  |   Денес: 1

Share

Моментално на страната:
Online: 2 корисници

Пријатели

 

 

 

Започна проектот „Спортско лето„ на Градскиот базен „Атина Бојаџи„

Напишано од Иван Цветкоски (ivan) на 25 Jul 2013
Вести >>

 

Јавното претпријатие „Билјанини Извори“ од 22 до 26 јули организира спортска недела која ќе се одвива на градскиот базен.
 
Проектот „Спортско лето„ се одвива во текот на една недела и опфаќа спортско - рекреативни активности на различни категории на граѓани.
 
 
На Градскиот базен  „Атина Бојаџи„ се рекреираа и едуцираа децата од предшколска возраст, пензионери, рекреативци, како и лицата со попреченост.
 

Последна промена: 25 Jul 2013 во 12:16 PM

Назад
 

Февруари 2018
ПВСЧПСН
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28